1. špecializovaná sieť na predaj a servis elektrobicyklov

Súvisiace články

ebajk na Bikefeste v Kálnici 2018

Už štvrtý rok sa na najväčšom slovenskom cyklofestivale Bikefest Kálnica (25. – 27. mája 2018) s veľkou zahraničnou účasťou zúčastnil i ebajk. Pretekárov za ebajk racing bolo 10 a to ebajkerov i jazdcov na klasických bicykloch.

Najväčší úspech zaznamenal ebajk na extrémnom XC výšľape na 500 metrov dlhej trati lyžiarskej zjazdovky. Táto disciplína je pre najväčších makačov cyklofestivalu. A ebajk racing si doniesol domov obe prvé ceny: v klasike – Daniel Kučera i v e-bike kategórii – Matúš Porubčan. Daniel bol aj ako najrýchlejší jazdec korunovaný za kráľa kálnického lesa. V ebike bol druý ešte Vladimír Gašparík a tretí Ján Čižmár.

I kategóriu Endurosme mali zastúpenú Michalom Bezákom. Preteky CTM Enduro Race sú totiž jednou z najobľúbenejších disciplín. V tomto roku sa dokonca enduro stal kvalifikačným pretekom svetovej enduro série (EWS qualifier event). Taktiež zostáva súčasťou stredoeurópskej enduro série. Práve tu bola silná zahraničná účasť. Enduro v Kálnici znamená výšľap na štart, odkiaľ nasleduje šesť meraných úsekov 5 rýchlostných skúšok a rýchle zjazdy v náročných technických úsekoch.

Veľké finále Bikefestu patrí Maratónu. Každý rok sa organizácia tejto najrozsiahlejšej kategórie stretáva s väčšou podporou, zlepšenou organizáciou, s prehľadnejším značenním, vylepšenými občerstvovačkami, k dispozícií bol i odborný servis a záchranná služba. Naši sa zúčastnili maratónu na veľkom okruhu 49 km a v kategórii e-bike PEDELEC na 23 km okruhu. Celkovo na maratónskom štarte stále 8 jazdcov z tímu ebajk racing. Z výsledkov spomeňme Luciu Somogyiovú ako víťazku e-bike kategórie ženy a Michala Bezáka (4.miesto), Jána Čižmára (5.miesto) a Vladimíra Gašparíka (6.miesto). Z klasických bajkov najlepšie skončil Daniel Kučera ako 4. v kategórii Muži 30-39 rokov 49 km a celkovo skončil na dlhom okruhu desiaty.