1. špecializovaná sieť na predaj a servis elektrobicyklov

Súvisiace články

Exkluzívny prvý test: Moustache Samedi 29 Game

Exkluzívny prvý test: Moustache Samedi 29 Game

Úplne nový Moustache Samedi 29 Game 2020 predstavuje špičku modelovej palety, ktorú Moustache pre svoju 9. sezónu kompletne prepracoval. My sme Moustache Bikes navštívili priamo v jeho novom firemnom sídle vo francúzskom Vosges a mali sme tú možnosť a česť zajazdiť si na topmodeli Samedi 29 Game 10, na ktorom okrem iného jazdí aj dvojnásobný olympijský víťaz a viacnásobný XC-majster sveta Julien Absalon.

Úplne nový Moustache Samedi 29 Game 2020 predstavuje špičku modelovej palety, ktorú Moustache pre svoju 9. sezónu kompletne prepracoval. My sme Moustache Bikes navštívili priamo v jeho novom firemnom sídle vo francúzskom Vosges a mali sme tú možnosť a česť zajazdiť si na topmodeli Samedi 29 Game 10, na ktorom okrem iného jazdí aj dvojnásobný olympijský víťaz a viacnásobný XC-majster sveta Julien Absalon.

elektrobicykel Moustache Samedi Game 10

Moustache Samedi 29 Game 10 | Bosch Performance CX, 625 Wh | 23 kg | 7.499 €

Čo je nové na Moustache Samedi 29 Game?

Aby sme to skrátili: Všetko. Doteraz totiž Moustache nemal v ponuke E-mountainbike určený na tvrdé trail/enduro použitie s 29” kolesami. Moustache Samedi 29 Game ide v šľapajach doterajšieho modelu Samedi 27 Race, ktorého meno bolo trochu mätúce. Nešlo tu totiž o závodný bicykel, ale o športový model pre maximálne trail nasadenie.

Moustache Samedi 29 Game „stojí“, ako už jeho meno naznačuje na 29” x 2.5” kolesách a má zdvih 160 mm vpredu aj vzadu. Pri motore vsadili Francúzi samozrejme na celkom nový Bosch Performance CX so 75 Nm, s integrovanou Bosch PowerTube batériou s kapacitou 625Wh a – v závislosti od modelu – s displejom Bosch Purion alebo Bosch Kiox.

nabijaci konektor elektrobicykla Moustache Samedi

Nenápadne umiestnený nabíjací konektor

Rámy všetkých modelov sú vyrobené z hliníka a majú zospodu vyberateľnú batériu, ktoré je chránená  kompozitovým krytom a má ľahko ovládateľný zámok. Nabíjací konektor je integrovaný v sedlovej trubke priamo nad motorom a je ľahko dostupný.

umiestnenie batérie elektrobicykla Moustache Samedi

Umiestnenie batérie čo najbližšie k motoru

Aby bolo dosiahnuté čo najhlbšie ťažisko, vyvinul Moustache úplne nové úchyty pre PowerTube batériu, vďaka čomu leží batéria tak blízko motora, ako je to len možné. Keďže je tento ebajk aj celkovo o niečo dlhší, je reálne ťažisko podľa Moustache vývojárov dokonca lepšie, ako u predchádzajúceho modelu.

Okrem toho má Moustache svoj vlastný adaptér, vďaka ktorému sa dá do spodnej rámovej trubky, určenej pre dlhú 625-Wh batériu, umiestniť aj batéria s menšou kapacitou. Napr. keď niekto jazdí len krátke vzdialenosti alebo je veľmi ľahký, postačuje mu často 500 Wh – a zníži tým celkovú hmotnosť!

uchytenie senzora rychlosti ebajku Moustache Samedi

Namiesto chúlostivého magnetu na špici kolesa integroval Moustache rýchlostný senzor do zadnej stavby a magnet do brzdového kotúča.

Ďalšími highlightmi sú prepracovaná zadná stavba s novou charakteristikou a nový Magic Grip Control tlmič, ktorý má vďaka technológii Trunnion-Mount väčší objem vzduchu a viac  dimenzovaný ako predchádzajúci model. Pôvodne bol Moustache Samedi 29 Game navrhnutý s pružinovým tlmičom, ale vo finálnej testovacej fáze Francúzov presvedčil výkon novo vyvinutého vzduchového tlmiča.

flip-chip

Kto by chcel, môže si prostredníctvom Flip-Chipu na úchyte tlmiča upraviť ebajk z 29” na 27,5”. Zároveň si však musí nechať urobiť update Bosch softvéru.

Moustache Samedi 29 Game 10 – hmotnosť, veľkosti, geometria

Moustache Samedi 29 Game 10 váži v sériovej výbave presne 23,0 kg (veľkosť L). Nami testovaný „predsériový“ model mal trochu odlišnú výbavu. Najskôr Vám však opíšeme sériovú výbavu top modelu Samedi 29 Game 10 za cenu 7.499 €. Tlmenie a pruženie pozostáva z už spomínaného Moustache Magic Grip Control tlmiča vlastnej výroby a vidlice FOX FLOAT 36 FIT Kashima.

detail pohonu elektrobickla Moustache Samedi

K top výbave patrí nové 12-prevodové Shimano XTR

bosch kiox displej pre elektrobicykel Moustache Samedi

O radenie prevodov sa stará mechanická prehadzovačka Shimano XTR s 11–51-kazetou. Na základe dopytu predajcov montuje Moustache takmer na všetkých ebajkoch celej modelovej palety 2020 brzdy Shimano. V prípade Samedi 29 Game 10 sú to Shimano XT brzdy s 203 mm kotúčom vpredu a 180 mm vzadu.

Na rozdiel od troch lacnejších Samedi 29 Game modelov má tento top model namiesto Purion displeja  Kiox displej, ktorý je rozumne chránený umiestnením vedľa predstavca.

detail kolesa ebajku Moustache Samedi

Moustache používa svoje vlastné kolesá Moustache JUST Carbone

Čo sa týka kolies, montujú Francúzi vlastné JUST Carbone kolesá s asymetrickými 33mm širokými ráfikmi, na ktorých sú obuté plášte MAXXIS Assegai 2.5” s vysokým dezénom.

Vidlica                      FOX FLOAT 36 FIT4 Kashima 160 mm
Tlmič                        Moustache Magic Grip Control 160 mm
Motor/batéria         Bosch Performance CX 625 Wh
Radenie                   Shimano XTR 12-prev., 11–51T
Brzdy                       Shimano XT 203 mm / 180 mm
Sedlovka                 Moustache, zdvih podľa veľkosti rámu 100/120/150/170 mm
Kolesá                     Moustache JUST Carbone
Plášte                      MAXXIS Assegai 29 x 2.50”
Hmotnosť               23,0 kg
Cena                       7.499 €

Moustache Samedi 29 Game sa vyrába v štyroch veľkostiach (S, M, L, XL) a zdvih teleskopickej sedlovky sa pohybuje v závislosti od veľkosti rámu od 100 do 170 mm.

Veľkosť

S

M

L

XL

Horná rámová trúbka

570 mm

600 mm

625 mm

650 mm

Hlavová trúbka

100 mm

110 mm

130 mm

140 mm

Hlavový uhol

65,7°

65,7°

65,7°

65,7°

Sedlový uhol

74,2°

74,2°

74,2°

74,2°

Reťazová vzpera

460 mm

460 mm

460 mm

460 mm

Výška stredu

356 mm

356 mm

356 mm

356 mm

Rázvor

1.177 mm

1.209 mm

1.236 mm

1.264 mm

Reach

400 mm

427 mm

448 mm

470 mm

Stack

611 mm

621 mm

635 mm

648 mm

Exkluzívny prvý test: Moustache Samedi 29 Game 10

Počas našej návštevy vo francúzskom Vosges sme mohli otestovať predsériový model Moustache Samedi 29 Game 10 spolu s dvojnásobným olympijským víťazom, 5-násobným majstrom sveta a historicky prvým majstrom Francúzska v XC na ebajkoch Julienom Absalonom. Julien sa zároveň spolupodieľa na vývoji a testovaní horských elektrobicyklov Moustache, keďže s majiteľmi vyrastali v jednom bloku a sú dobrými priateľmi.

Na výšku postavy jazdca 178 cm „padla z fleku“ veľkosť rámu L. V porovnaní s veľkosťou L doterajších modelov sú nové ebajky trochu kompaktnejšie, pretože v modelovom roku 2020 pribudla aj veľkosť XL. Pozícia pri jazde na trailoch bola veľmi centrálna a komfortná. Ako sa dalo očakávať, nový motor Bosch Performance CX-Motor očaril svojim prvotriednym výkonom, veľkou silou a perfektnou dávkovateľnosťou vo výšľapoch. Aj pozícia v sedle v kombinácii s novou zadnou stavbou garantuje maximálnu trakciu a veľkú istotu v technických stúpaniach. A aj keď je zadná stavba extrémne citlivá, v prudkom teréne nevisí!

Julien Absalon na ebajku Moustache Samedi

 Julien Absalon testoval Samedi 27 Trail so sériovo montovanými „pluskovými“ plášťami, ako aj  Samedi 29 Game. Na oba rámy sa dá na spodnú časť hornej rámovej trubky namontovať košík na fľašu.

Pri zjazde sa ihneď prejaví veľmi dobré rozloženie hmotnosti – Moustache urobil perfektnú prácu pri integrovaní batérie PowerTube 625. Hlboko ťahaná horná rámová trubka zabezpečuje silný pocit istoty. Kvôli mäkkým hliníkovým ráfikom (sériovo sú montované karbónové ráfiky), ako aj značne mäkkému tlmiču, bol náš testovací bike trochu „nekonkrétny“ a jeho ovládanie menej precízne. Keďže sme počas našej prvej testovacej jazdy žiaľ nemali dostatok času na detailné nastavenie zadnej stavby, nechceme tlmič jednoznačne hodnotiť.

kryt to vydržal - jazda na horskom elektrobicykli Moustache Samedi

Okrem iného: Aj spodný kryt motora Bosch Performance CX-Motors preukázal počas našej nešetrnej jazdy svoju odolnosť!

Záver

S novým Samedi 29 Game  má Moustache ďalšie horúce želiezko v ohni. Tento ebajk sa vyznačuje mnohými chytrými detailmi a inovatívnymi prvkami čo sa týka integrácie nového Bosch Performance CX 2020 motora, aké sme doteraz ešte u žiadneho iného výrobcu nevideli! Dizajne je skvelý, výbava premyslená a cena, so zreteľom na špeciálne prvky, sa nám javí ako férová!

Pozitíva

  • super pozícia na biku a rozloženie hmotnosti
  • inovatívne a chytré detaily
  • excelentná integrácia PowerTube batérie pre elektrobicykel
  • výkon motora Bosch Performance CX

Negatíva

  • nečisté zapadanie ozubenia Moustache nábojov
  • nemohli sme ebajk testovať dlhšie ?misia splnená

Pridaj komentár

Súvisiace články