1. špecializovaná sieť na predaj a servis elektrobicyklov

Súvisiace články

HAIBIKE 2019 – nová éra!

Elektrobicykle Haibike patria medzi absolútnu európsku špičku a už niekoľko rokov udávajú nové trendy a smer, ktorými sa ebajky uberajú. Modely Haibike 2019 túto skutočnosť iba podčiarkujú, pretože toľko noviniek a vylepšení u iných značiek nenájdete. Najviac očí na celom svete v súvislosti s modelovým rokom 2019 zaujal rad FLYON. 

 

 

 

 

S vývojom a príchodom na trh elektrobicyklov  modelového radu Haibike FLYON potvrdzuje svoju obrovskú silu a schopnosť všetkých šokovať a udivovať. Bez akýchkoľvek špekulácií prichádzia Haibike s radikálnou novou koncepciou ebajkov.

Novinky modelov Haibike 2019

 • nový modelový rad elektrobicyklov Haibike FLYON s extrémne výkonným motorom 120Nm a batériou 630Wh
 • nový typ motora Yamaha PW-TE + nový typ displeja Yamaha
 • nový typ motoru Bosch Active Line Plus
 • inovácie pri motore Bosch Performance CX
 • rozšírenie produktového radu o nové varianty napr. AllTrail
 • prepracovanejšie technické riešenia a detaily spracovania
 • lepšia mechnická výbava

Výber z elektrobicyklov FLYON

 

haibike 2019 baner ____________________________________________________________________________________________________

 

Haibike Flyon cely ebajkHaibike FLYON 2019 – nový modelový rad

 • extrémny výkon motora s krútiacim momentom 120Nm
 • napätie batérie 48V, kapacita 630Wh
 • rychlonabíjačka – 80% za 1 hodinu
 • bezkonkurenčný dizajn a výbava

 

FLYON

Vývojový tím spoločnosti Haibike sa pred dvomi sezónami tajne pustil do vývoja vlastného pohonného systému, ktorý by čo najlepšie vyhovoval aktuálnym potrebám trhu s elektrobicyklami. Po dvoch rokoch predstavuje Haibike nový modelový rad Haibike FLYON a stanovuje tak ďalší míľnik v rámci vývoja ebajkov.

 

Haibike Motor TQ120S
motor flyonMotor

Modely z radu Haibike FLYON 2019 sú poháňané motorom s krútiacim momentom 120 Nm, ktorý vás ohromí svojim masívnym výkonom. Motor je navrhnutý spoločnosťou TQ, ktorá sa pohybuje v leteckom priemysle. Aj preto sa tomuto motoru interne hovorí „turbína“. Vďaka integrovanej voľnobežke je možné si ebajk užiť v plnom rozsahu i bez asistencie motora. Keď je jednotka odpojená, nedochádza k pohybu žiadnych vnútorných súčiastok. Po absolvovaní prvých testov jazdci konštatovali, že jazdný prejav motora i jeho výkon je úplne fantastický a vďaka vysokému krútiacemu momentu posúva možnosti využitia elektrobicykla o značný kus ďalej.

Haibike-FLYON-BatteriaBatéria

Ďalšou konkurečnou zbraňou nových modelov je integrovaná batéria s vysokou kapacitou 630Wh a napätia 48V. Vďaka vyššiemu napätiu pracuje celý pohonný systém výrazne efektívnejšie. Batéria je zložena z 56 článkov, ktoré ponúkajú najvyššiu koncentráciu energie na trhu. V základnej výbave bude nabíjačka s výkonom 4A, na prianie bude možné objednať rýchlonabíjačku s výkonom 10A, ktorá batériu nabije za 60 minút na neskutočných 80%. Pri vývoji nových modelov Haibike 2019 bol kladený dôraz na inovatívny prístup, originálne spracovanie a čo najčistejšie technické riešenie jednotlivých konštrukčných prvkov. Výsledok dokazuje, že sa celé dielo podarilo. Nové modely sú krásne spracované a poskytujú užívateľom maximálny komfort jazdy so skvelými jazdnými vlastnosťami.

flyon motor baterkaVýkonný motor potrebuje baterku s veľkou kapacitou

Pokiaľ je ebajk vybavený takto výkonným motorom, je nutné elektrobicykel vybaviť kvalitnou batériou s veľkou kapacitou. I napriek tomu, že je batéria integrovaná do rámu bicykla, podarilo sa navýšiť kapacitu na neuveriteľných 630Wh. Naviac vďaka napätia 48V pracuje celý pohonný systém výrazne efektívnejšie, čím sa docieli vyšší výkon pri menšej spotrebe energie. Batéria naviac podporuje rychlonabíjanie, vďaka ktorému je možné nabiiť cca. 80% kapacity batérie za 60-80 minút.

 

 

 

flyon farba ovladacadisplej - rôzne farby pre rôzne režimyPalubný počítač

Na palubnom počítači je vidieť obrovský posun. Lepšia ergonómia s kompaktným diaľkovým ovládaním a veľkým displejom poskytuje prehľadne všetky potrebné hodnoty. Pomociou diaľkového ovládača môžete ovládať displej, osvetlenie, výkon ebajku i intenzitu pomoci motora. Ovládač je šikovne umiestený na ľavej strane a ovláda sa jednoducho palcom ruky. Farebný LED panel informuje jazdca o zvolenom režime.

 

Režim ECO by mal zaručiť čo najdlhší možný dojazd. Opačne, pri úrovni asistencie Xtreme, čerpáte maximálnu podporu, ktorá je naozaj ohromujúca. Farebný displej je umiestený centrálne a informuje jazdca o všetkých relevantných dátach. Displej sa dynamicky prispôsobuje. Keď jazdec jazdí rýchlejšie, hodnota zobrazujúcia rýchlosť sa zvyšuje a všetky ostatné hodnoty ustupujú do pozadia. K dispozícii je aj zobrazovanie fitness údajov ako je srdcová frekvencia, kadencia, výkon či spálené kalórie. Pozitívna je tiež skutočnosť, že s rastúcou úrovňou asistencie sa adekvátne zvyšuje maximálna rýchlosť, do ktorej vám motor pomáha. Haibike ďalej integroval aktualizovanú verziu systému Haibike eConnect II. do všetkých modelov FLYON. Technológia je teraz zabudovaná ešte hlbšie do systému, čo znamená, že aktualizácie sa dajú robiť automaticky pomocou displeja.

 

flyon svetloLED osvetlenie

Ďalším zajujímavým a zároveň praktickým prvkom je integrované LED osvetlenie. Na prvý pohľad vyzerajú integrované svetlá trochu nezvykle, ale na druhú stranu sú veľmi praktické a naviac zvyšujú bezpečnosť a viditeľnosť počas jazdy. Predné svetlo dokresľuje dizajnové krivky ebajku, čo je zvýraznené i denným LED pruhom. Svetlo môže byť aktivované ručne alebo pomocou svetelného senzora a ponúka možnosť stretávacieho či diaľkového režimu, ktorý poskytuje svietivosť neuveriteľných 5000 lumenov. Vzadu je integrované osvetlenie priamo do rámu ebajku.

 

 

flyon zadne svetlo

 

Namiesto bežne používaného snímača rýchlosti, ktorý býva obvykle umiestnený na zadnej stavbe elektrobicykla používa Haibike tzv. senzorový disk, ktorý bol pred tým používaný iba pri ABS systémoch. Vďaka technológii s 18 pulzmi na jednu otáčku je tento systém omnoho presnejší a naviac i omnoho odolnejší proti mechanickému poškodeniu. Kvôli presne získaným informáciám je dávkovanie výkonu motora opäť o niečo pohodlnejšie a príjemnejšie.

 

 

 

 

Výber z elektrobicyklov FLYON

HAIBIKE 2019 video (klikni na obrázok)

Haibike flyon video

Pridaj komentár

Súvisiace články