1. špecializovaná sieť na predaj a servis elektrobicyklov

Súvisiace články

HAIBIKE Range Extender: Sýtych 1000 Wh kapacity batérie ebajku

Haibike má pre sezónu 2018 v ponuke niečo výnimočné, čo ocenia hlavne „jazdci na dlhé trate“. Systém Range Extender umožňuje umiestniť na spodnú rámovú trubku ebajku druhú batériu a tým jednoducho zdvojnásobiť kapacitu. To dokopy znamená 1000 Wh!

 

 

 

 

Range Extender – dvojitá kapacita batérie

1000 Wh – to je už niečo

Na sezónu 2018 zaradil Haibike do svojho portfólia ebajky s novou integrovanou batériou Bosch PowerTube umiestnenou v spodnej rámovej trubke. Vďaka tejto integrácii sa batéria presunula dovnútra a vytvorila tak priestor na mieste, kde bola batéria na elektrobicykli doteraz. Vynaliezaví a cyklistikou nadšení inžinieri z Haibike tu zbadali šancu pre niečo nové a vyvinuli takzvaný „Modular Rail-System“.

 

extend

Ten umožňuje jazdcovi na ebajk umiestniť rôzne doplnky. Od magnetického pitného systému firmy FidLock, cez zámok alebo kapsičky na náradie, až po druhú batériu. Systém upevnenia tejto druhej batéria nesie názov „Range Extender“ a predstavuje dodatočnú Bosch PowerPack batériu s 500 Wh a tým rozšírenie na celkovú kapacitu na celých 1000 Wh.

Christain Malik, Projektovvý Manager v Haibike hovorí o Range Extender:

Dopyt po vyššom dojazde je v oblasti horských ebajkov je všadeprítomný a je súčasťou väčšiny predajných diskusií. So systémom Range Extender prichádza možnosť zdvojnásobenia kapacity batérií našich hardtailov: tým majú naši zákazníci k dispozícii 1000 Watthodín. Navyše sa vďaka šikovnému MRS systému dá na rám okrem dodatočnej batérie namontovať aj zámok.

Prostredníctvom profilu, ktorý je zapracovaný do hornej časti spodnej rámovej trubky, sa dá dodatočná batéria pohodlne a rýchlo upevniť. K tomu treba len domontovať úchyty batérie spolu s napájacím modulom pre motor a zámkom batérie. S nárastom hmotnosti necelých 3 kg tak získate dvojnásobnú kapacitu batérie a spravíte zo svojho horského elektrobicykla skutočnú „ďalekonosnú strelu“.

Modular Rail System – čo si pod tým treba predstaviť?

Vďaka Modular Rail systému sa dajú na spodnú rámovú trubku umiestniť rôzne praktické doplnky. Haibike ich označuje anglickými názvami. Patrí sem napr. „the Raillock“ – integrovaný zámok, „the Bottle“ – špeciálne tvarovaná fľaša s magnetickým systémom FidLoc alebo „the CarryPack“ – uprataná kapsička s pevnými stenami na náradie, telefón, kľúče alebo energetickú tyčinku. Všetko sú to veľmi šikovné doplnky, pri ktorých tvorbe dizajnéri skutočne uvažovali a priniesli pre užívateľov veľmi užitočné a zároveň krásne produkty.

Video: Range Extender značky Haibike

Záver

Modular Rail System, v skratke MRS, značky Haibike je „trefa do čierneho“. Potlesk pre inžinierov z Haibike – skvelá práca. Kapacita batérie 1000 Wh, to už je niečo. Tak sa dá (podľa Bosch prepočtu dojazdu) na Turbo móde prejsť takmer 90 km. Inžinieri z Haibike priniesli technológiou Range Extender riešenie pre všetkých jazdcov, ktorí chcú prejsť dlhé úseky na ebajku a nechcú pri tom nosiť záložnú batériu v ruksaku.

Vďaka 500Wh batérii Bosch PowerTube, ktorá je kompletne integrovaná v spodnej rámovej trubke, vytvoril Haibike na spodnej rámovej trubke priestor pre druhú batériu alebo rôzne iné praktické doplnky.

preklad ebajk zo zdroja:

https://www.emtb-news.de/news/en/haibike-range-extender-satte-1-000-wh-akku-kapazitaet/

 

 

Jedna odpoveď

  1. Spätné upozornenie: WUMEDA

Pridaj komentár

Súvisiace články