1. špecializovaná sieť na predaj a servis elektrobicyklov

Súvisiace články

Bosch predstavil nový displej Kiox s možnosťou bezdrôtového prepojenia

Bosch predstavil nový displej Kiox s možnosťou bezdrôtového prepojenia

Bosch Kiox

„Vyladený dizajn, kompaktné rozmery a mnoho funkcií, ktoré môžu športovo ladení ebajkeri potrebovať“. Takto popisuje Bosch nový typ displeja s označením Kiox, ktorý sa bude montovať na elektrobicykle modelového roku 2019 a na jeseň bude dostupný aj ako komponent pre všetky druhy pohonných jednotiek Bosch na elektrobicykloch. Horúcou novinkou je možnosť bezdrôtového spojenia pomocou rozhrania Bluetooth.

 

Intuvia, Purion, Nyon a novinka Kiox. Bosch Kiox-om rozširuje líniu svojich ovládacích a informačných displejov o kompaktnú jednotku vyzbrojenú všetkými funkciami, ktoré môžu športovo naladení ebajkeri potrebovať. Novinka zaujme svojimi rozmermi a prepracovaným dizajnom, ale tiež odolnosťou a v prípade tlačidlového ovládača tiež príkladnou ergonómiou. Samotný displej sa môže pochváliť uhlopriečkou viac ako 48 milimetrov a vďaka transmisívnej metóde zobrazenia tiež skvelou čitateľnosťou počas všetkých poveternostných podmienok, dokonca i na priamom slunku či v čiernočiernej tme. Displej prekrýva sklo typu gorilla glass odolné proti poškriabaniu i rôznym poveternostným vplyvom.

Bosch KioxK držiaku, ktorý je prichytený pod hornou krytkou hlavového zloženia, prisadá displej pomocou magnetického mechanizmu s možnosťou rýchleho zloženia, kedykoľvek treba. Na voľbu jazdných režimov a ovládanie funkcií displeja slúži diaľkový ovládač Remote Compact, ktorý našiel svoje miesto na ľavej strane riadidiel hneď vedľa brzdovej páčky elektrobicykla. Tlačidlá sú po tomto ovládači rozložené tak, aby ste ich mohli pohodlne a hlavne bezpečne ovládať bez ohľadu na to, či idete krokom alebo sa z kopca rútite rýchlosťou blesku. Nezabudlo sa ani na možnosť dobíjania mobilných zariadení, ako sú smartfóny či navigácie. Na tento účel slúži poctivo utesnený port umiestnený priamo na tele displeja.

Kiox ponúka rovnaké funkcie ako drtivá väčšina moderných cyklopočítačov. Okrem zvoleného jazdného režimu a stavu nabitia batérie sú to predevšetkým údaje o rýchlosti, vzdalenosti, tempe jazdy ebajku a podobne. Za samozrejmú považujte funkciu známu ako walk asistent či možnosť zapnúť a vypnúť na batérii napojené osvetlenie. Novinkou je prítomnosť bezdrôtového rozhrania Bluetooth, vďaka ktorému môže displej komunikovať napríklad s vaším hrudným pásom a priamo na displeji zobrazovať informáciu o tepovej frekvencii. Bezdrôtovo sa dá prístroj tiež aktualizovať.

Viac informácií TU

Video: video Bosch Kiox

 

 

 

 

Pridaj komentár

Súvisiace články