1. špecializovaná sieť na predaj a servis elektrobicyklov

Bosch vie objektívne zmerať dojazd

Bosch vie objektívne zmerať dojazd

Bosch

Nemecký Bosch, najväčší výrobca pohonov elektrobicyklov prichádza s odpoveďou na jednu z najcitlivejších otázok, ktoré vo svete elektrobajkov odjakživa chýbajú. Ako objektívne zmerať dojazd ebajku tak, aby sme dokonale započítali všetky premenné, ktoré do tejto rovnice vstupujú? Ako sa zdá, Bosch má riešenie takmer na dosah!

 

 

Vždy, keď v katalógu elektrobicyklov vidíme hodnotu dojazdu, výsledná hodnota v nás vzbuzuje viac otázok než odpovedí. Meranie dojazdu je vo veľkej väčšine veľmi neprehľadné, pretože do hry vstupuje mnoho rôznych faktorov. Či už hovoríme o hmotnosti jazdca, pneumatikách či aktuálne panujúcom počasí, premenných, ktorých do merania zasahujú, je toľko, že prepátrať sa k jedinému správnemu výsledku je často takmer nemožné.

bosch

Bosch v súčastnosti prichadza so štandardizovaným systémom merania, ktorý by mal značkám naprieč cyklistickým trhom pomôcť určiť objektívnu hodnotu dojazdu. Koneční spotrebitelia tak už nebudú musieť premýšľať nad tým, akú metriku ten ktorý výrobca používa, a budú mať po ruke úplne jednoznačný kľúč pre porovnanie jednotlivých modelov elektrobicyklov.

Štandardizovaný systém merania Bosch R200, na ktorom nemecký výrobca spolupracoval so značkami Shimano, Velotech a Nemeckou asociáciou cyklistického priemyslu, vychádza z jasne daných a dopredu presne definovaných parametrov. Nejde pritom o náhodne zvolené hodnoty, ale výraz toho, ako ebajky využívajú skutoční cyklisti z mäsa a kostí v každodennom živote. Nie náhodou je každé číslo podporené dlhodobými štatistikami z reálnej prevádzky.

Podpora elektromotora je pre účely štandardizovaneho merania nastavená na 200 percent. Konkrétne hovoríme o 70 wattoch výkonu jazdca a 140 wattoch výkonu elektromotora. Priemerná rýchlosť jazdy je presne 20 kilometrov za hodinu, frekvencia šliapania 60 za minútu. Jednoznačne definované sú tiež ostatné vstupné hodnoty, či už hovoríme o hmotnosti jazdca, jeho pozíciu za riadidlami, o typu terénu, sile vetra či napríklad o veku elektrobajku a jeho technickom stave.

bosch

Claus Fleisher, výkonný riaditeľ spoločnosti Bosch eBike Systems, k tomu dodáva: „Ako ďaleko asi dôjdu na jedno nabitie batérie? Presne táto otázka je pre mnoho jazdcov na elektrobajkoch absolútne zásadná. Vďaka nášmu systému teraz konečne môžeme poskytnúť relevantnú odpoveď. Možnosť presného porovnánia jednotlivých pohonných systémov prinesie spotrebiteľom množstvo cenných informácií a to je pro nás priamo extrémne dôležité.“

 

Viac na webe Bosch

 

Pridaj komentár

Súvisiace články