1. špecializovaná sieť na predaj a servis elektrobicyklov

Súvisiace články

Haibike 2018 v komponentoch

Haibike 2018 v komponentoch

Haibike

Kvalitný útočník si vždy vyberá kvalitného nadhadzovača. Nemecký Haibike rozhodne vsádza na osvedčených spoluhráčov.

 

 

YAMAHA

Značka Haibike priniesla v roku 2017 nový typ extrémne výkonných motorov od japonského výrobcu s označením PW-X. Tento motor sa veľmi dobre osvedčil a preto pre svoje modely 2018 prináša Haibike rozšírenie množstva ebajkov, ktoré používajú tento motor vhodný do najnáročnejších terénov.

Do rodiny motorov Yamaha pribudol nový člen a to motor s označením Yamaha PW-SE. Ide o stred medzi motorom PW a najvýkonnejším motorom PW-X. Nový PW-SE je vytvorený predovšetkým pre aktívnejších jazdcov, pretože umožňuje vyššiu kadenciu šliapania 110 otáčok za minútu (motor PW má 100 ot./min). Výsledkom je jemnejšia plynulá jazda. Motor obsahuje navyše funkciu Bluetooth, ktorá v PW nebola.

Ďalšou novinkou je použitie displeja na modeloch s motorom Yamaha PW-X. Z dvoch možností umiestnenia integrovaného displeja (v predstavci v strede alebo na riadidlách, väčšinou vľavo pri predstavci) sa Haibike rozhodol uprednostniť v sériovej výrobe umiestnenie na riadidlách. Ide o praktickejšie riešenie, pretože displej je takto viac chránený pred nárazmi pri páde. Na ostatných modeloch (tie, ktoré nemajú motor PW-X) je dodávaný štandardný LCD displej Yamaha.

BOSCH

Značka Haibike v úzkej spolupráci s nemeckým výrobcom pohonov Bosch prinesla pre rok 2018 vítanú novinku v podobe plne integrovanej batérie priamo do rámu ebajku (IN TUBE). Tým, že ide o originálne riešenie od spoločnosti Bosch, zostáva výhodou vysoko kvalitná batéria, garancia jej dostupnosti a ľahká manipulácia pri vyberaní a vkladaní batérie von z rámu. Vďaka integrovanej batérie získáva ebajk ešte lepšie vyváženie, nižšie ťažisko a predevšetkým veľmi módny a žiadúci posun v dizajne a kompaktnosti celého elektrobicykla. Haibike dotiahol integráciu baterky do systému Rail Modular, ktorý prináša ďalšie benefity.

Nový jazdný „automatický“ režim eMTB pri motoroch Bosch Performance CX vylepšuje zážitok z jazdy a predlžuje dojazd. Nový režim eMTB automaticky prepíná medzi režimami asistencie a zameriava sa na kadenciu šliapania, reaguje na zmeny tlaku v pedáloch. V podstate sa BOSCH Performance CX viac prispôsobí vášmu jazdnému štýlu. Výsledkom je menšia práca s prepínaním asistencie a prirodzenejšia jazda. Režím eMTB v podstate optimalizuje trakciu. Znížené je aj opotrebenie a poškodenie častí pohonnej jednotky.

Haibike eConnect – pre motory YAMAHA a BOSCH

Haibike eConnect je funkcia, na ktorú trh začína otvorene reagovať. Neexistuje totiž lepšia ochrana ebajku, než integrovaná GPS kontrola. Tá okrem toho naviac poskytuje ďalšie funkcionality.

e-connect

Skvelou správou je, že tento GPS modul je možné nainštalovať na všetky typy ebajkov s motormi Yamaha nebo Bosch predané od roku 2014.

Haibike eConnect prepája ebajk s digitálnym svetem. eConnect funguje na základe integrovanej riadiacej jednotky „OnBoardUnit“ (OBU). Táto jednotka komunikuje s GPS, GSM a Bluetooth. Celý systém je napojený z centrálnej batérie Yamaha a naviac disponuje svojou záložnou batériou, čiže je v prevádzke i po vybratí či odpojení hlavnej batérie. Vďaka tejto technológii môžete získať inteligentné prepojenie ebajku s celým radom funkcií a najlepšie na tom všetkom je, že je elektrobicykel neustále pod kontrolou!

Hlavné funkcie Haibike eConnect

Vďaka eConnect môžete získať unikátne inteligentné služby, ktoré môžu urobiť Haibike ešte lepší a bezpečnejší.

Kompaktný integrovaný snímač

Jadrom eConnect je prenosová jednotka, ktorá obsahuje GPS, GSM čip a vysielač Bluetooth. Snímač zrýchlenia detekuje vibrácie a vertikálnu pozíciu ebajku. Samozrejmosťou je GPS sledovanie pre ebajk.

GPS lokalizácia ebajku

Haibike eConnect poskytuje systém detekcie krádeže na báze GPS. V aktívnom režime senzory detekujú vibrácie autonómne a v prípade nežiadúceho pohybu upozorní majiteľa prostredníctvom aplikácie. Pokiaľ je zistený akýkoľvek ďalší pohyb mimo definovanú oblasť, obdrží majiteľ ebajku výstrahu so všetkými príslušnými údajmi (s určením presnej polohy). Tieto informáce sa potom môžu preniesť do poistných alebo policajných zložiek. Berme do úvahy ešte fakt, že v prípade, že je ebajk vybavený eConect-om, mali by ste dostať od poisťovní zvýhodnenú cenu, pretože dohľadateľnosť ebajku je v prípade krádeže výrazne vyššia.

Zobrazenie aktuálnej polohy, zobrazenie trasy a export trás

Vďaka prenosu údajov z integrovaného GPS prístroja môže užívateľ skontrolovať nielen polohu ebajku kedykoľvek v aplikáci alebo on-line na internete, ale získáva aj funkcie so záznamom o svojich cestách. Tie sa dajú exportovať v štandardnom formáte GPX a zdieľať s priateľmi.

Funkcia automatického tiesňového volania

Inteligentné senzory môžu tiež zistiť, či má jazdec haváriu. V takom prípade systém pošle správu na smartfóne jazdca. V prípade, že systém potom neobdrží žiadnu odozvu od cyklistu v určitom časovom horizonte, bude systém automaticky vysielať tiesňovú správu na dopredu stanovený počet telefónov s určením presnej polohy a času nehody.

 

Nová technológia Haibike eperformance s protiblokovacím brzdením ABS

Bosch len nedávno uvoľnil detaily svojho nového protiblokovacieho brzdného systému pre elektrobicykle. Nový produkt bude testovaný na ebajkoch v Európe a k dispozícii bude až na jeseň 2018.

Podrobnosti systému

ABS

Pri vytváraní novej technológie ABS spoločnosť Bosch spolupracuje so svojou partnerskou spoločnosťou Magura. Spoločne vytvárajú už dlhodobo bezpečné brzdové systémy pre motocykle. Nezávislý testovací dom Dekra už certifikoval ich nový výrobok pre použitie ebajkov.

Vďaka snímačom rýchlosti oboch kolies vie ABS systém, ktorý je na prednom kolese vyhodnotiť rizikovú situáciu, napríklad zablokovanie kolies.

Platí to aj pre situáciu náhleho rýchleho brzdenia, či okamžitej

blokovaniezmeny terénu na klzký. ABS dokáže regulovať brzdný tlak a tým optimalizovať stabilitu a manévrovateľnosť ebajku.

Systém ABS:

  • pracuje na akomkoľvek teréne
  • váži 800 g, takže váha ebajku nenarastá o veľmi veľa
  • čerpá energiu z batérie bicyklov v extrémne nízkych úrovniach (systém bude stále schopný fungovať aj vtedy, keď bude batéria odpojená od motora)
  • zahŕňa ovládanie zdvihu zadných kolies, aby sa znížilo riziko, že cyklisti v prípade silného brzdenia preletia cez riadidlá.

 

 

 

Pridaj komentár

Súvisiace články