1. špecializovaná sieť na predaj a servis elektrobicyklov

Haibike 2020 – inovácie a modely

Haibike 2020 – inovácie a modely

haibike 2020
Inovácie a modely Haibike 2020 opäť jasne demonštrujú obrovskou silu a cit pre modernizáciu a originálne riešenia. Nemecký výrobca Haibike už niekoľko rokov určuje vývoj v segmente elektrobicyklov a inšpiruje konkurenčné značky. Je tomu tak i pri modeloch na nadchádzajúcu sezónu.

Inovácie a modely Haibike 2020 opäť jasne demonštrujú obrovskou silu a cit pre modernizáciu a originálne riešenia. Nemecký výrobca Haibike už niekoľko rokov určuje vývoj v segmente elektrobicyklov a inšpiruje konkurenčné značky. Je tomu tak i pri modeloch na nadchádzajúcu sezónu.

Najprv stručne k zoznamu noviniek Haibike 2020

  • nový modelový rad ebajkov Haibike FLYON s extrémne výkoným motorom 120Nm a batériou 630Wh
  • nový motor Bosch CX, čo je už štvrtá generácia pohonu pre elektrobicykle
  • úplne nový dizajn rámu pre svoje plné odpružené bicykle vybavené novým motorom Bosch CX a 625 Wh PowerTube
  • nový typ motoru Yamaha PW-ST
  • nový typ motora Bosch Active Line Plus
  • nový typ integrovanej batérie Bosch s kapacitou 625Wh 
  • rozšírenie produktového radu o nové varianty ebajkov 
  • lepšia mechanická výbava 
  • prepracovanejšie technické riešenia a detaily spracovania 

Dobrou správou je, že v porovnaní s predchádzajúcou sezónou Haibike znížil ceny pri niektorých modeloch.

Bosch Performance LineCX

Bosch

Novinkou na rok 2020 je motor Gen4 Bosch Performance Line CX. Je menší a ľahší ako predchádzajúci CX a to až o 48%. Nový CX je dodávaný s aktualizovanou koncepciou prevodov, ktorá výrazne zníži odpor pri šliapaní pri jazde nad 25 km/h alebo pri jazde bez pomoci. To vytvára prirodzenejší pocit z jazdy.

Nový motor Bosch CX vám poskytne až 340%-nú podporu a nakopne ešte rýchlejšie z pozície státia. Je tiež vybavený intuitívnym automatickým režimom E-mtb od spoločnosti Bosch, ktorý už poznáme z predchádzajúcej generácie.

Novinkou pre modely 2020 od firmy Bosch je 625 Wh baterka Powertube. Vďaka kombinácii s novým rámom Haibike môžete na spodnú rámovú trubku tiež vložiť ďalšiu 500 Wh externú batériu, čím získate celkovú kapacitu 1 125 Wh!

Podrobne o novom novom motore TU

Viac o unikátnom riešení Haibike s 1125 Wh TU

pw-x2

Yamaha

Na rok 2020 prichádza na trh i nový motor Yamaha PW-X2, ďalšia generácia veľmi populárneho motora PW-X. Je tiež menší, ľahší a tichší ako jeho predchodca. Vďaka svojmu štvorkolkovému snímaciemu systému a novému mechanickému prevedeniu má ešte rýchlejšiu a priamejšiu reakciu na energiu ako predtým. Yamaha tiež zlepšila prenos energie pri vyšších kadenciách, pri 100 ot./min a to až o 50% . Ďalšou novou funkciou je automatický režim podpory Yamaha, ktorý sa automaticky zmení medzi režimami Eco, Standard a High podľa vášho šliapania. Je to veľmi užitočné najmä pri jazde na jednostopových trailoch, takže môžete mať oči smerom dopredu a nie na displeji.

pw-st

Spomeňme ešte nový motor Yamaha PW-ST, ktorý je tiež ľahší a tichší ako predchádzajúce modely a má o 100g menej ako jeho predchodca. Tento motor má menší krútiaci moment ako PW-X2 a je navrhnutý pre e-MTB, ale montuje sa aj na mestské Winory a trekingové Winory aj Haibiky.

Flyon

Lahôdka, ktorá už nejaký ten týždeň prichádza postupne na trh, samozrejme aj k nám. Na elektrobikoch Flyon je motor TQ, ktorý sa vyrába v Nemecku. V súčasnosti je to najvýkonnejší motor s kľukovým pohonom na trhu s krútiacim momentom 120 Nm. Spoločnosť Haibike sa podieľala na prispôsobení a vyladení systému TQ podľa svojich požiadaviek.

Všetky Flyon-y majú karbónové rámy, integrované vedenie káblov a Haibike Modular Rail System (MRS).

Nielen to, ale aj snímač rýchlosti je integrovaný do rámu a novo vyvinutý disk snímača rýchlosti vysiela 18 signálov za každú otáčku. To znamená, že meria rýchlosť 18-krát presnejšie ako štandardný magnet na kábli viditeľnom na iných systémoch.

Všetky bicykle Flyon môžu byť tiež dodávané s integrovanými svetlami, ktoré berú energiu z batérie. Zadné svetlá sa integrujú do zadného trojuholníka rámu. Flyony nie sú len horské bicykle, ako si mnohí myslia. Ich spektrum je od Nduro až po trekkové.

Viac o modeloch Flyon v tomto článku TU

Modely Haibike nájdete TU

Pridaj komentár

Súvisiace články