1. špecializovaná sieť na predaj a servis elektrobicyklov

Súvisiace články

Moustache Dimanche 29: e-gravelbiky aj pre ľudí bez fúzov

Novinka: Moustache predstavuje svoj nový e-gravelbike – Dimanche 29. Francúzi vyvíjali túto svoju novinku v duchu hesla „rýchlosť a zábava“ a na prvý pohľad „postavili na nohy“ skvelý ebajk. Aj vďaka novému Bosch Performance Cruise motoru by sa mal tento e-gravelbike postarať o poriadnu zábavu. Tu sú prvé informácie o ňom.

ebajk racing

Oslavujeme 5. výročie, oslavujete s nami a doprajte si športovú zábavu

V marci pred piatimi rokmi (2015) sme oficiálne otvorili prvé naše ebajk® centrum zamerané na elektrobicykle a kompletné služby pre ebajkerov. Tým sa začala naša nadšenecká cesta jazdiť, predávať, servisovať a starať sa o ebajky a jazdcov. Vôbec to nebolo jednoduché. Presvedčenie o dobrej veci však vydržalo a dnes jazdia na Slovensku už tisíce ebajkerov.

MOUSTACHE 2020 – explózia nových elektrobicyklov a inovácií

MOUSTACHE 2020 – explózia nových elektrobicyklov a inovácií

moustache 2020
V Moustache sa odjakživa snažili, aby ľudia opustili prepravu autom a presedlali na bicykel. Chceli by, aby ľudia pocítili slobodu a radosť z pohybu a zároveň sa premiestnili kam treba. Aby svoju snahu naplnili, museli vyvinúť bicykle, ktoré budú pre ľudí ústretové, otvorené k ich požiadavkám a nárokom. Mali by uľahčiť ich život pri jazde na krátku i dlhšiu cestu. Mali by rešpektovať cieľ cesty, čiže aj elegantnejšie oblečenie, ale aj dieťa či nákup pri sebe. Preto majú niektoré modely aj verziu s nízkym nástupom, aby sa pohyb pri nastupovaní na bicykel minimalizoval iba na prekročenie.

V Moustache sa odjakživa snažili, aby ľudia opustili prepravu autom a presedlali na bicykel. Chceli by, aby ľudia pocítili slobodu a radosť z pohybu a zároveň sa premiestnili kam treba. Aby svoju snahu naplnili, museli vyvinúť bicykle, ktoré budú pre ľudí ústretové, otvorené k ich požiadavkám a nárokom. Mali by uľahčiť ich život pri jazde na krátku i dlhšiu cestu. Mali by rešpektovať cieľ cesty, čiže aj elegantnejšie oblečenie, ale aj dieťa či nákup pri sebe. Preto majú niektoré modely aj verziu s nízkym nástupom, aby sa pohyb pri nastupovaní na bicykel minimalizoval iba na prekročenie.

RÁM

Rám je základom každého bicykla a pri jeho navrhovaní si vyžaduje osobitnú pozornosť. Moustache spolu s predstavením nových ebajkov pre sezónu 2020 odhalil niektoré výrobné tajomstvá, ktoré vysvetľujú, prečo sú ich rámy alebo konštrukcie pre vloženie motora a batérie jedinečné!

 Nech žije integrácia!

Úlohou tohto projektu bolo nielen integrovať batériu, ale aj minimalizovať objemy. Konštruktéri museli optimalizovať každý uhol rámu, každé zaoblenie, každý milimeter. Chceli kontrolovať každý cm² trubice. A výsledkom je väčšia tuhosť a perfektná integrácia batérie, čo tiež dodáva ebajkom estetiku a eleganciu.

moustache 2020
  1. MANIPULÁCIA

Batéria má rukoväť, je ľahko inštalovateľná, ľahko vyberateľná, ľahko vymeniteľná a ľahko prenášateľná.

moustache 2020

2. OCHRANA

Batéria je integrovaná do rámu a je ním chránená pred vonkajším vplyvom. Blato tak ľahko odstránite.

moustache 2020

3. SILA

Dizajn rámu a najmä priečnej trubice dodáva rámu veľkú tuhosť a pevnosť. Tento pozitívny výsledok sa dosiahne vďaka fazetám, plochám a okrajom rúry, ako aj vďaka optimalizovanému rezaniu.

moustache 2020

4. SCHOVANÉ KÁBLE 

V tejto sezóne umožnilo použitie batérií Bosch PowerTube preskúmať technológiu rámov. Použitím rúr s trojitou dutinou Moustache dokázali zvýšiť tuhosť pri prechode z hornej rúry. Uľahčil sa tak tiež priechod káblov pre jednoduchšiu údržbu.

moustache 2020

5. ADAPTÉR NA DLHŠIU BATÉRIU

Batérie Bosch PowerTube 400/500 Wh a 625 Wh nie sú rovnakej dĺžky. Pre Moustache žiadny problém. Vytvorili adaptér, aby medzi nimi zachovali vymeniteľnosť. Pridaním tohto adaptéra je možné ľahko vymeniť batérie rovnakého typu (horizontálne alebo vertikálne) a bez problémov prejsť napríklad z 500 Wh batérie na napríklad 625 Wh. Takže všetky nové rámy navrhnuté pre PowerTube sú kompatibilné s batériami 400, 500 alebo 625 Wh. Dokonca, špecifický tvar adaptéra umožňuje lepšie uchopenie batérie pri manipulácii s ňou.

moustache 2020

6. „MAGIC GRIP CONTROL“

Za týmto menom sa skrýva mnoho rokov jazdy, testovania, intenzívnych hodín vývoja. Aktuálna je už pätnásta verzia tlmiča, ktorý stráži odskoky. Tlmič z dielne Moustache je anodizovaný, čím sa znižuje trenie a zvyšuje jeho citlivosť. Vďaka prepracovanému toku oleja je tlmič stále držaný vysoko vo zdvihu. V závislosti intenzity nárazu otvára tlak oleja distančné platničky vysokorýchlostného prietoku viac alebo menej a dynamicky reguluje spätné nárazy, čo vedie ku konštantnému pritláčaniu kolesa k povrchu. Výsledkom je výborný grip zadného kolesa pri stúpaní aj pri zjazde.


BOSCH

V Moustache Bikes si vybrali motory Bosch, sú o tom presvedčení!

Moustache verí, že výkon, kvalita a služby je nevyhnutný základ. Preto spojenie so spoločnosťou Bosch je založené na zdieľaní týchto rovnakých hodnôt. Dnes je Bosch najvýkonnejším systémom na trhu a vyrába sa v Európe.

  1. boschACTIVE LINE PLUS SYSTEM

Je pružný, ekonomický a progresívny. Ideálne na každodenné použitie do mesta. Nový motor Bosch Active Plus je úplne prirodzený, tichý, ľahký a spoľahlivý, poskytuje cyklistom radosť z jazdy. Maximálny krútiaci moment môže dosiahnuť 50 Nm, čo ponúka postupné zrýchlenie a ideálnu pomoc pre jazdu v meste alebo prímestské výlety.

  1. boschNOVÝ PERFORMANCE LINE SYSTEM

Je to najuniverzálnejším motorovým systémom Bosch: či už ide o rýchlu jazdu po poľných cestách, presuny do práce, alebo o aktívnom oddychu výlete, vždy ponúka v správny okamih správnu úroveň pomoci. Je spoľahlivý, tichý a elegantný, zaručuje pohodlné šliapanie do rýchlosti 25 km/h a očaruje jazdcov svojím prirodzeným chovaním pri šliapaní. Vďaka športovému krútiacemu momentu 65 Nm a neuveriteľne vysokému výkonu prinesie motor primeranú asistenciu aj v horách.

  1. boschNOVÝ PERFORMANCE LINE CX SYSTEM

Najvýkonnejší motor Bosch je určený pre náročných cyklistov. Má nízku hmotnosť, kompaktnosť a minimálny odpor pri šliapaní do pedálov. Je kompaktný, ľahký a výkonný. V režime eMTB dáva jazdcovi v danom okamihu vždy potrebnú silu. Motor Performance Line CX má neuveriteľne pôsobivé zrýchlenie, reaguje okamžite a je schopný zlepšiť kontrolu jazdca nad elektrobicyklom. Nový motor Performance Line CX je vyrobený pre každého, kto má pocit, že bicyklovanie je jeho druhým domovom.

  1. bosch purionPURION DISPLEJ

Kompaktný a efektívny. Je to kompaktné ovládanie typu All-in-one na ľavej strane riadidiel. V jednom zariadení tak máte obrazovku i ovládanie prepínania asistencií. Je ideálny pre každého, kto sa chce sústrediť len na základné informácie: stav nabitia, rýchlosť, režim jazdy, autonómiu, vzdialenosť momentálnej jazdy a celkovú vzdialenosť.

  1. bosch intuviaINTUVIA DISPLEJ

Jasný a inteligentný. Intuvia ponúka optimálne užívateľské pohodlie. Jeho použitie je intuitívne a obrazovka ponúka vynikajúcu čitateľnosť aj na slnku. Preto môžete vždy sledovať údaje o jazde. Intuvia vám poskytne veľmi presné informácie o vašej rýchlosti, prekonanej vzdialenosti, dĺžke jazdy a aktuálnej autonómii. Intuvia sa dá optimálnym spôsobom ovládať aj s ľavým palcom.

  1. bosh kiox KIOX DISPLEJ

Športové a prepojené. Kiox je nový displej vyrobený pre ambicióznych športových cyklistov. Má všetky funkcie počítačového rozhrania a zároveň otvára bránu do digitálneho sveta pre elektrocyklistov vďaka aplikácii pre smartfóny. Celá jazda je vždy viditeľná na farebnej obrazovke. Kiox vie ukladať všetky cesty a tiež odosiela všetky dôležité údaje do online portálu eBike Connect prostredníctvom smartfónu pripojeného k Bluetooth. Kiox je jedným za najideálnejších spoločníkom pre každý výlet.

bosh kiox

7. MOŽNOSTI KIOX LOCK

Nová prémiová funkcia zámku robí z displeja Kiox kľúč, aby zabezpečil bezpečnosť bicykla. Ide to prepracovaný doplnok klasického mechanického zámku.

  1. bosch smartfonSMARTFÓN AJ AKO DISPLEJ

Smartfón transformuje elektrický bicykel na plne pripojený bicykel, ktorý sa podieľa na digitálnom svete: vďaka smartfónu a aplikácii COBI. Bike sa s mobilným telefónom stáva inteligentným riadiacim centrom, ktoré naviguje, registruje sa a môže sa pripojiť k ďalším službám. Viac bezpečnosti, väčšie pohodlie a väčšie potešenie počas rôznych výletov. Celkom nový rozmer cyklistickej mobility.

  1. bosh powerpackAKUMULÁTORY

Tieto ľahké lion batérie sa ľahko inštalujú a vyberajú. Integračná technológia skrytého napájania Moustache dokonca umožňuje elegantnú a efektívnu integráciu batérie PowerPack. A vďaka bodu nabíjania môže byť PowerPack tiež priamo na bicykli. Vďaka výmene a preprave je PowerPack bezpečný výber pre každého, kto chce jednoduchý ľahký systém.

  1. bosh powertubePOWERTUBE

Vďaka PowerTube ponúka Bosch batériu, ktorá sa dá optimálne integrovať do rámu bicykla v dvoch rôznych verziách: Horizontal PowerTube alebo Vertical PowerTube. Batéria má pri napájaní až 625 Wh, je neviditeľná a dokonale chránená rámom. Powertube dokáže znížiť ťažisko a zaručiť maximálnu bezpečnosť. Po odomknutí kľúčom sa batéria intuitívne uvoľní a posunie.

Ebajky zn. Moustache na sklade alebo na ceste TU.

Pridaj komentár

Súvisiace články

Moustache Dimanche 29: e-gravelbiky aj pre ľudí bez fúzov

Novinka: Moustache predstavuje svoj nový e-gravelbike – Dimanche 29. Francúzi vyvíjali túto svoju novinku v duchu hesla „rýchlosť a zábava“ a na prvý pohľad „postavili na nohy“ skvelý ebajk. Aj vďaka novému Bosch Performance Cruise motoru by sa mal tento e-gravelbike postarať o poriadnu zábavu. Tu sú prvé informácie o ňom.

ebajk racing

Oslavujeme 5. výročie, oslavujete s nami a doprajte si športovú zábavu

V marci pred piatimi rokmi (2015) sme oficiálne otvorili prvé naše ebajk® centrum zamerané na elektrobicykle a kompletné služby pre ebajkerov. Tým sa začala naša nadšenecká cesta jazdiť, predávať, servisovať a starať sa o ebajky a jazdcov. Vôbec to nebolo jednoduché. Presvedčenie o dobrej veci však vydržalo a dnes jazdia na Slovensku už tisíce ebajkerov.