1. špecializovaná sieť na predaj a servis elektrobicyklov

Súvisiace články

Nová aplikácia Shimano E-Tube pre Androidy i i-OS

Nová aplikácia Shimano E-Tube pre Androidy i i-OS

shimano ilustr

Japonské Shimano, jeden z najväčších výrobcov pohonných jednotiek pre elektrobicykle, prichádza s novou verziou mobilnej aplikácie E-Tube, vďaka ktorej môžete rôzne jazdné údaje sledovať priamo na displeji svojho mobilného telefónu. Aplikácia je určená pre horské, trekingové i mestské ebajky vybavené pohonnými jednotkami Shimano Steps.

 

 

 

Vo svojej podstate ide o o alternatívu k existujúcim informačným displejom s tým, že v tomto prípade môžete rôzne jazdné údaje sledovať priamo na displeji svojho smartfónu. Jednotlivé obrazovky si pritom môžete prispôsobiť na mieru vlastným potrebám a požiadavkám.

Medzi zobrazovanými údajmi nechýba informácia o rýchlosti, vzdialenosti, zaradenom prevode, zvolenom jazdnom režime, krútiacemu momentu, stavu batérie či zostatkovému dojazdu. Jednotlivé jazdné režimy sú pre väčšiu názornosť rozlíšené výrazným farebným podsvietením. Nutnou súčasťou celého systému je okrem mobilnej aplikácie tiež bezdrôtový Bluetooth modul, ktorý zaisťuje komunikáciu medzi pohonnou jednotkou a operačným systémom mobilného telefónu.

ShimanoBezdrôtový modul so sebou prináša ešte jednu zaujímavosť. Okrem toho totiž ponúka možnosť rýchlej zmeny jazdného režimu stlačením jediného tlačidla a dokáže tak úplne nahradiť klasickú radiacu páčku. Shimano verí, že práve takto vedie cesta k ešte dostupnejším elektrobicyklom. Bez veľkých informačných displejov a zložitých voličov jazdných režimov môže maloobchodná cena najmä mestských a trekingových ebajkov klesnúť podľa prvých odhadov o štyri až osem percent.

 

Zdroj:

http://e-tubeproject.shimano.com

Pridaj komentár

Súvisiace články