1. špecializovaná sieť na predaj a servis elektrobicyklov

Súvisiace články

Nový balík pre Bosch Performance Line CX-Paket

Bosch prináša pre modelový rok 2019 dve novinky pre pohon Performance Line CX, ktoré znamenajú ešte viac zábavy ale aj bezpečnosti hlavne pri jazde na elektrickom horskom bicykli. Vďaka eMTB módu, ktorý Bosch ponúka od minulého roku, sa ebajky s motorom Performance Line CX ešte lepšie správajú a ovládajú v najrôznejších podmienkach. Teraz Bosch k tomu pripája dve inovácie, ktoré posúvajú možnosti tohto pohonu ešte ďalej.

 

 

Hýbať sa v strmom teréne so zosilnenou podporou pri chôdzi

Niekedy všetci narazíme na svoje hranice aj na horskom elaktrobicykli. Keď sa aj napriek výdatnej pomoci motora a excelentnej technike jazdy už ďalej na ebajku nedá pokračovať, pretože gravitácia vám urobí škrt cez rozpočet, zostáva jediné: tlačiť.

Vďaka senzoru sklonu sa sila podpory pri tlačení automaticky prispôsobí prekonávanému terénu. To znamená, že príliš strmé pasáže budete zdolávať ľahšie a rýchlejšie. Dokonca aj keď ebajk narazí na odpor alebo prekážku, optimalizovaná podpora pomôže aj pri ich prekonaní.

Nový update pre kratšie kľuky

Stále viac ebajkerov vymieňa pôvodné kľuky za kratšie a to z dvoch dôvodov: Prvým sú úzke pasáže pre technických výšľapoch. Korene a kamene stoja pedálom v ceste, tieto ostávajú „visieť“ a dochádza k pádom. Preto mnohí Uphill vyznávači volia dnes kratšie kľuky, aby získali trochu viac priestoru od zeme. Na druhej strane aj nižší jazdci a jazdkyne potrebujú kratšie kľuky, ako štandardne montované.

Ale s kratšími kľukami sa mení aj prenos sily. Tým je ovplyvnená maximálna podpora motora ako aj charakteristiky asistencie v eMTB móde pohonu Bosch Performance Line CX. Pre optimálne využitie sily motora pripravil Bosch na sezónu 2019 nový software. Vďaka nemu sa v eMTB móde krivka progresie efektívne prispôsobuje špecifikám kratších kľúk. Zároveň sa zvýši sila podpory v „Tour“ móde.

Obe novinky budú k dispozícii pre Bosch eBike systémy od modelového roku  2019 a budú sa dať použiť pre všetky pohony Performance Line CX od modelového roku 2016.

novy bosch

Zdroj: https://ebike-news.de/neues-performance-line-cx-paket-fuer-emtb-von-bosch/173875/

Preklad: ebajk

Pridaj komentár

Súvisiace články