1. špecializovaná sieť na predaj a servis elektrobicyklov

Súvisiace články

Nový Yamaha motor PW-X 2017 s extra režimom je menší a výkonnejší

Nový Yamaha motor PW-X 2017 s extra režimom je menší a výkonnejší

Yamaha motor PW-X 2017

Japonská Yamaha je dodávateľom stredových motorov pre elektrobicykle už niekoľko rokov. Spolu s Bosch Systems a Simano e-bike systems tvoria trojicu, ktorú odporúčame aj my ako najspoľahlivejšie pohony pre elektrobicykle. Nemecký Haibike sa k pohonu Yamaha hlási a už má na rok 2017 pripravených pekných pár kúskov, ktoré označuje SDURO. Veľmi príjemným prekvapením Yamaha Systems je nová unikátna motorová jednotka PW-X, ktorá sa pridáva do ponuky k súčasnému motoru PW.

Menší s lepším výkonom
Nový motor PW-X váži 3,1kg a je teda o 380g ľahší než súčasný motor PW. Druhým zlepšeným parametrom je veľkosť. PW-X je aj menší a to o 13% objemu. Úspory na rozmere sú v parametroch šírka a hĺbka. Dĺžka zostala pôvodná – 128 mm.
Aj napriek zníženiu veľkosti a hmotnosti však motor PW-X nie je slabší. Práve naopak, zlepšil sa maximálny krútiaci moment, zlepšený je odpich a kadenčná krivka. Na novom motore Yamaha sa zvýšil počet západiek hnacieho systému z dvoch na štyri. Reálne je teda v zábere dvojnásobok západiek ako doteraz a preto je nástup asistencie motora pri prvom šliapnutí do pedálu omnoho akčnejší.

Výkon a nový režim EXPW
Yamaha tiež intenzívne pracovala na krivke výkonu novej jednotky. Práve táto hodnota bola v minulosti predmetom kritiky, že sila klesá rýchlejšie pri vyššej kadencii. Nový PW-X zvyšuje maximálnu kadenciu pre asistenciu oproti súčasnému limitu o 100 otáčok za minútu a tiež splošťuje krivku pre ďalšiu až najvyššiu pomoc. K dispozícii je navyše najnovší a najsilnejší režim asistencie motora s mimoriadnym výkonom, ktorý je určený pre najťažšie a najnáročnejšie terény. K súčasným štyrom režimom (Eco +, Eco, Standard a High) pribudol pri tomto motore režim s označením EXPW. K dispozícii je aj nový “outdoorovejší” displej, ktorý ukazuje aký režim práve používate a nový je aj prepracovaný prepínač režimov.

Kompaktibilná batéria
Yamaha tiež aktualizovala batériu. Nielen k novému motoru vyvinula novú 500Wh jednotku, podobnú tej, ktorú poznáme z Bosch-u a Shimano. Výhodou je aj úplna kompaktibilita k pôvodnému motoru PW, takže si môžete k vášmu motoru dokúpiť novú baterku a jazdíte ešte ďalej a viac.

Video popisujúce všetky vylepšenia na motore PW-X:

Pridaj komentár

Súvisiace články