1. špecializovaná sieť na predaj a servis elektrobicyklov

Súvisiace články

Rock Machine oslavuje štvrťstoročie aj na našej terase

Áno, je to presne štvrťstoročie, čo spolu dvaja chalani makali v servise a napadlo im, že by mohli bicykle nielen opravovať, ale i predávať. A tak do ich obchodíku putovali biky z Číny. Zistili však, že čínsky tovar nie je pre nich dostatočne kvalitný. Preto sa rozhodli pre odvážný krok. Postaviť svoje vlastné bicykle. Milovali jazdenie na kameňoch, po drsných trailoch, milovali tie svoje dvojkolesové stroje… A tak sa zrodili v r. 1994 bajky nesúce meno Rock Machine.

 

Je to pekný príbeh, skoro ako americký sen. Stojí však za ňou dlhá cesta plná práce, vývoja, sledovania záujmu zákazníka, budovania si svojej pozície na trhu. Tú táto česká značka má, ako na domácom trhu, tak i v zahraničí. Známa je nielen v Európe, ale aj v USA. Ich bicykle žnú mnoho ocenení a ambasadori (spomeňme: Jan Ševeček, Vojtěch Bláha, Franta Žilák, Jiří Fikejz, Jan Halbich, Kristýna Havlická) sa umiestňujú na vrchnolných priečkach pretekov nielen domáceho, ale aj pretekov celosvetového formátu.

ambassadorsFilozofia značky Rock Machine pritom zostáva od začátku rovnaká – vytvárať bicykle pre akčných cyklistov, ktorí túžia spojiť spoľahlivosť, originalitu a výnimočnosť v jednom stroji, ktorý im za každých okolností prináša radosť a zážitok z jazdy. Z úspechov značky spomeňme vývin a výrobu sériového horského bicykla s váhou pod 10 kg, cestné bajky i celoodpružené špeciály.

V roku 2009 kúpila značku Rock Machine firma BIKE FUN International, s.r.o. a presunula výrobu do svojej továrni v Kopřivnici. Ďalší veľký zlom potom nastal v rokoch 2015 a 2016.

ROCK Machine BLIZZARD e90-27,5 Anniversary

Do Rock Machine prišiel ako nový produktový manažér Jaromír Spěšný, uznávaný tvorca bicyklov a osobnosť českej bajkovej scény. Jeho život je ako vystrihnutý z filmu na tému „život s bicyklom“. Vedľa závodných úspechov v cyklotriali, ako je získanie titulu vicemajstra sveta alebo majstra Japonska, je tiež propagátorom zábavy na bicykloch. Niekoľko rokov žil v Japonsku, kde jeho úlohou nebolo nič iného než zoobudiť v miestnych ľuďoch väčší záujem o cyklistiku.

Ebajky Rock Machine

Každá rozumná cyklistická znčka začala s príchodom éry elektrobicyklov vyrábať aj ebajky. To platí i pre Rock Machine, ktorá túto výzvu poňala vážne a seriózne. V ponuke bolo hneď v prvý rok (vlani) až 40 modelov.

 

 

DUO Klasik + ElektroRock Machine Blizzard TRL 90 – 29″ + ROCK Machine BLIZZARD e90-29

TERASA Rock Machine v týždni od 29. júla do 3. augusta 2019 s výhodnými cenami ažž do 20% pre vybrané modely.

Pridaj komentár

Súvisiace články