1. špecializovaná sieť na predaj a servis elektrobicyklov

Má elektrický bicykel pre seniorov význam?

Už sa v mnohých prípadoch stalo, že ste mohli počuť :
„Ja a elektrický bicykel? Veď ten je len pre starých a chorých!“  

Napriek faktu, že takéto tvrdenie sa vôbec nezakladá na pravde, skúsme sa zamyslieť, či predsa len je ten elektrický bicykel vhodný aj pre seniorov?

Rýchla odpoveď „ÁNO“ je pomerne jednoduchá, pretože už aj vedci dokázali výrazne pozitívne výsledky v oblasti podpory zdravia , napriek pomoci motora, či práve pre preto, poskytujú elektrobicykle kvalitné cvičenie s nízkymi úrovňami rázov prenášaných spätne do tela s kontrolovanou úrovňou záťaže. Naviac niektoré štúdie uvádzajú dôkazy, že e-bikovanie môže nasmerovať ľudí cvičiť častejšie a pravideľne vďaka nižšej vnímanej námahe a zvýšenému pôžitku. Fakt, že pomoc je vždy len  asistenciou, robí z elektrobicykla kvalitný kardio stroj.

Pozitívna odpoveď na našu základnú otázku však so sebou nesie aj svoje dodatky:

Veci, ktoré by mali seniori zvážiť pred kúpou elektrobicykla

Otázka č. 1: Zvážte na aký účel budete ebajk používať. 

elektrický bicykel skvelá voľba pre seniorov

Pohybovať sa po meste, alebo v hore vo svojom okolí? Čo budete najčastejšie so sebou nosiť? Ako často  ho plánujete využívať? Aký veľký rozpočet mám vyčlenený na tento účel? Tieto otázky sú možno najdôležitejšie a odpoveď vás nasmeruje k tomu, aký štýl elektrobicykla je pre vás najlepší, či napríklad mestský elektrobicykel, alebo do terénu crossový elektrobicykel.

Ďalšou dôležitejšou otázkou je, či máte nejaké problémy s pohyblivosťou alebo zdravotné obmedzenia, ktoré je nevyhnutné zohľadniť. Rôzne zdravotné hendikepy znemožňovali mnohým ľuďom sa bezpečnejšie bicyklovať. Súčasné  zavádzanie rámov s nízkym nástupom výrazne rozširuje ich uplatnenie aj pre osoby s obmedzenou pohyblivosťou.. Regulácia asistencie a teda aj záťaže naopak výrazne podporuje používanie elektrobikov aj osobám po prekonaní infarktov či inej formy srdečnej slabosti.

Pohodlná jazda na elektrickom bicykli pre seniorov

Z našich skúseností je pri výbere dobré uprednostniť skôr komfort nastupovania a stabilitu pri jazde. Výrazne doporučujeme zváženie plusových formátov kolies. 

Elektro bike je o niečo ťažší ako klasický bicykel, a preto je dobré zvážiť aj manipuláciu s ním. Vyspelé systémy majú  tzv. walking asistent (asistent chôdze), ktorý vám pomôže, ak kráčate popri elektrobicykli a potrebujete s ním pomôcť napr. do schodov. 

Nezabúdajte na bezpečnosť:
Aj nevinne vyzerajúce pády vo vyššom veku môžu mať za následok fatálne následky. Prilba v meste síce nie je zákonná požiadavka, ale veľmi rozumná záležitosť. V súčasnej ponuke si vyberie asi každý. 

elektrobicykel pre seniorov

Pohodlie posedu a vhodné oblečenie zníži výrazne riziko havárie. 

Veľkú pozornosť venujte doplnkom ako tašky, batohy či košíky. Bezpečne a aj funkčne uložený „náklad“ dnes už nie je vôbec zložité dosiahnuť. Obraz ovešaného bicykla voľne sa hojdajúcimi igelitkami

V neposlednom rade zvážte, kde budete svoj nový elektrobicykel parkovať. Výber vhodného miesta vzhľadom na bezpečnosť, ale aj dostupnosť je dobré mať premyslené už pred kúpou. 

Nezabúdajte na dostupnosť servisu. Aj veľmi kvalitné elektrobicykle potrebujú servis a skúsení servismani na túto oblasť sú k nezaplateniu.

Kde si kúpiť elektrobike?

Miest, kde sa dá dnes kúpiť elektrobicykel je čoraz viac. Keďže nejde o ľahké a ani lacné rozhodnutie, má veľký význam využiť služby skutočných špecialistov. A ako ich spoznáte? V prvom rade sa venujú predaju elektrobicyklov ako ich hlavnej činnosti. Táto téma si vyžaduje skutočné nasadenie, množstvo času, a nedá sa robiť dobre popri niečom. Má evidentnú históriu v problematike a venuje sa aj špecializovanému servisu, vďaka ktorému má reálne skúsenosti s kvalitou elektrobicyklov. Bez servisu chýba reálna spätná väzba od zákazníkov. No a na záver tajný tip od nás – položte mu zopár otázok a uvidíte, ako vám ich zodpovie. Umenie komunikovať je veľmi dôležité nielen pre správne odprezentovanie patričnej ponuky. 

Pridaj komentár

Súvisiace články